Telefons izšļuka no rokām vai izkrita no kabatas, un tagad ekrāns ir ieplaisājis? Neatkarīgi no tā, vai plaisa ir vien smalka līnija ekrāna stūrī vai “zirneklītis”, kas izpletis tīklu pa visu virsmu, daudzi uzskata, ka, ja vien skārienjutīgais ekrāns darbojas, nav nekādas nepieciešamības steigties uz remonta servisu, lai to nomainītu. Taču vai tiešām plaisas ietekmē tikai ierīces izskatu? Par to, kādas sekas uz viedtālruņa veiktspēju var atstāt saplēsts ekrāns, uzzini rakstā!
Samazinās skārienjutība – viedtālruņa ekrāna reaģētspēja uz pieskārieniem var būt nepilnīga, traucēta un laika gaitā ierīce var pilnībā pārstāt funkcionēt.
Tiek ietekmēta attēla kvalitāte – saplaisājis ekrāns izkropļo attēla kvalitāti un rodas grūtības pilnvērtīgi apskatīt un uztvert saturu.
Telefonam var rasties iekšējie bojājumi – cauri plaisām viedierīcē var iekļūt putekļi, netīrumi un mitrums, kas var izraisīt daudz nopietnākus bojājumus.
Viedtālrunis kļūst nedrošs – pieskaroties saplaisājušam ekrānam, ir iespējams sagriezt pirkstus, kā arī nelieli stikliņi var atdalīties no ekrāna un pakļūt zem ādas.
Lielāka slodze acīm – izmantojot telefonu ar nepilnvērtīgu attēla kvalitāti, acis izjūt lielāku diskomfortu un nogurumu, tāpat var rasties galvassāpes, jo ir jāsasprindzina acu muskulatūra, lai uztvertu informāciju telefona ekrānā.
Plaisa vai plaisas var izplesties, un tas, savukārt, gan apgrūtina redzamību, gan palielina risku savainoties.
Var rasties papildus bojājumi, ko izraisa ierīcē iekļuvušas smiltis, putekļi un mitrums. Elektronikas komponentes ir ļoti jutīgas pret ārējās vides faktoriem un ieplēsts ekrāna stikliņš nespēj nodrošināt pilnvērtīgu aizsargbarjeru pret tiem. Rezultātā var rasties papildus bojājumi, kuru novēršana var krietni sadārdzināt remontu.
Tiek kompromitēta tavā ierīcē uzglabāto datu drošība. Ja ekrāns ir bojāts, var gadīties, ka parole vai pirkstu nospieduma lasītājs nedarbojas pilnvērtīgi, vai vispār pārstāj darboties. Tā tu vari nonākt situācijā, kad saviem datiem vairs nevari piekļūt, un to iespējams atrisināt tikai ar servisa centra palīdzību.
Telefona funkcionalitāte samazinās un tev var rasties praktiski sarežģījumi ierīci izmantot.
Vislabākais veids, kā mazināt ekrāna saplīšanas risku, ir uzlikt telefonam aizsargstikliņu. Tie ir izgatavoti no plāna rūdītā stikla vai plastmasas un tiek uzlīmēti uz telefona ekrāna, lai aizsargātu pret skrāpējumiem, nelieliem triecieniem un plaisām. Vēlams izmantot arī viedtālruņa maciņu ar augstākām malām, kas var palīdzēt nodrošināt, ka krītot telefona ekrāns tiešā veidā neatsitīsies pret zemi. Tāpat nav ieteicams telefonu nesāt kabatā kopā ar atslēgām vai citiem asiem priekšmetiem, kas palielina varbūtību ekrānu saskrāpēt.
Ir vairāki indikatori, kas norāda, ka bojājumi ir daudz nopietnāki par vienkārši ieplaisājušu stikliņu. Ja novēro krāsas izmaiņas, tumšus laukumus vai svītras, mirgošanu, kā arī noteikti ekrāna laukumi vairs nereaģē uz pieskārieniem, ir skaidrs, ka telefonam nepieciešams remonts, ko spēj paveikt tikai profesionāls meistars. Arī ja šādas pazīmes uzreiz nenovēro, vislabāk ir ierīci nodot TSC autorizētajā servisā, lai veiktu telefona ekrāna remontu vai nomaiņu, pirms ierīcē ir iekļuvis mitrums, plaisas ir izpletušās vai radušies nopietnāki bojājumi.