Mūsdienās grūti iedomāties, ka kādreiz veļa bija jāmazgā un jāskalo ar rokām, jo veļas mašīna ir kļuvusi par ierastu palīgu teju katrās mājās. Pietiek tikai salikt tajā netīrās drēbes, pievienot mazgāšanas līdzekli un piespiest podziņu, ļaujot ierīcei parūpēties par visu pārējo. Taču ikviens no mums ir saskāries ar situāciju, kad veļas mašīna pēkšņi pārstāj darboties. Reizēm tehnika vienkārši ir nokalpojusi savu laiku, taču mēdz gadīties, ka pie vainas ir lietošanas paradumi. Par to, ko nevajadzētu darīt, lai nekaitētu veļas mašīnai, lasi rakstā!
Kādi 7 ieradumi bojā veļas mašīnu
Apakšveļu ar stīpiņām, siksniņām un āķīšiem – smalku apakšveļu ieteicams mazgāt ar rokām, jo no tās var atdalīties kāda metāla detaļa, kas, iekļuvusi iekārtas mehānismā, var izraisīt lielus bojājumus. Risinājums ir pirms mazgāšanas veļu ievietot īpašā mazgāšanas maisiņā vai spilvendrānā ar rāvējslēdzēja aizdari.
Bērnu zeķītes – mazās bēbīšu zeķītes ir bēdīgi slavenas ar savu unikālo spēju pazust veļas mašīnas dzīlēs. Tas ne tikai nav ekonomiski, jo nemitīgi nākas pirkt jaunus pārus, bet arī var rezultēties ar nosprostojumiem veļas mašīnā. Visas mazās zeķītes jāievieto mazgāšanas maisiņā pirms likšanas veļas mašīnā, lai izvairītos, ka kāda no tām dodas klejojumos pa iekārtas caurulēm.
Segas un apģērbu, kas klāts ar dzīvnieku spalvām – kad atklāj, ka mīlīgais suņuks vai kaķēns ir tavu apģērbu kārtīgi nospalvojis, pirmais instinkts ir ātri likt to mazgāt. Taču tā nevajadzētu rīkoties, pirms neesi spalvas noņēmis ar atspalvošanas rullīti. Dzīvnieku spalvas, kad kļūst mitras un savācas vienkopus lielā daudzumā, var radīt aizsprostojumu caurulēs.
Spilvenus - spilveniem ar, piemēram, dūnu vai sintepona bumbiņu pildījumu mazgāšanas laikā, salīdzinot ar citu veļu, vairākas reizes palielinās svars. Kad darbojas centrifūga, tas nozīmē arī pastiprinātu vibrāciju, kas var sabojāt gan pašu spilvenu, gan iekārtu. Turklāt, ja spilvens pārplīsīs, veļas mašīna būs pilna ar zosu spalvām vai sinteponu.
Nepārbaudītus un nepiemērotus veļas mazgāšanas līdzekļus - ne visus padomus no sociālajiem tīkliem ir vērts izmantot reālajā dzīvē. Piemēram, veļas mazgāšanai vai mīkstināšanai nedrīkt izmantot etiķi, jo tas bojā bunduļa krustu un tā sastāvdaļas. Nedrīkst izmantot arī citronskābi, kas it kā notīra sildelementu, taču tajā pašā laikā bojā gumijas un citas detaļas.
Ja veļas mašīna pārstājusi darboties, pilnībā neizsūknē ūdeni vai arī radusies kāda cita vaina, vislabāk ir nevis tēlot meistaru pašam, bet uzticēt darbu pieredzējušam speciālistam no autorizēta servisa, kas iekārtas labošanai izmantos sertificētas oriģinālās detaļas. Piesaki remontu veļas mašīnai pie TSC!