Bezvadu skaļruņi ir lielisks veids, kā padarīt spontānu ballīti vai izbraucienu pie dabas daudz jautrāku un aktīvāku. Tu vari ielikt ierīci somā un paņemt līdzi jebkur, neuztraucoties par elektrības padevi galamērķī. Mazi un jaudīgi, tie atskaņos tavu mīļāko mūziku no telefona vai klēpjdatora bez vadiem un liekām klapatām. Taču, ja bezvadu skaļrunis pēkšņi vairs nefunkcionē kā nākas, dejas un izpriecas apstājas tikpat ātri, cik sākušās. Lasi rakstu, lai uzzinātu vairāk par to, kā rīkoties, ja tavs bezvadu skaļrunis spītīgi atsakās sadarboties.
Zems skaļuma līmenis ir diezgan izplatīts portatīvo skaļruņu defekts. Skaļruņa efektivitāti nosaka jaudas daudzums, kas nepieciešams skaļruņa darbības nodrošināšanai. Iegādājoties skaļruni, jāpievērš uzmanība norādītajai izejas jaudai (vatiem). Šis parametrs būs saistīts ar skaņas spiedienu decibelos jeb skaļumu. Piemēram, 15 - 20 vati ļaus attīstīt 80 dB skaļumu, kas būs pietiekami, lai dzirdētu mūziku, atrodoties ārā.
Skaļruņa jutības pārbaudei iespējams izmantot bezmaksas programmu HOLMImpulse. Šī programma spēj sniegt ļoti specifisku informāciju par skaļruni, piemēram, frekvences reakciju, impulsa reakciju un daudz ko citu.
Portatīvais skaļrunis, kas nespēj izveidot noturīgu savienojumu, nav īpaši noderīgs. Vājš savienojums ir viens no visbiežāk sastopamajiem Bluetooth skaļruņu defektiem, un tas izpaužas kā regulāra atvienošanās no viedierīces. Iegādājoties skaļruni, jāpievērš uzmanība norādītajam Bluetooth signāla darbības rādiusam, jo precīza attāluma ievērošana reizēm var atrisināt ar nenoturīgu savienojumu saistītās problēmas.
Vēl iespējams lejupielādēt datorā bezmaksas programmatūru Bennett, lai pārraudzītu savas Bluetooth ierīces un noteiktu to signāla stiprumu.
Vai kādreiz esi mēģinājis atbildēt uz telefona zvanu, izmantojot bezvadu skaļruni, taču skaļrunis vienkārši atslēdzas? Tas nenotiek tāpēc, ka ierīce būtu pārāk kautrīga; reizēm vainīga ir viedtālruņa programmatūra un tās atjaunināšana var atrisināt problēmas ar Bluetooth savienojumu.
Frekvences diapazons ir vēl viens aspekts, kas norāda uz skaņas kvalitāti. Cilvēka auss spēj uztver skaņas spektru no aptuveni 20 Hz līdz 20 000 Hz. Bezvadu skaļruņiem parasti ir frekvenču diapazons no 120 Hz līdz 22 000 Hz. Jo lielāks frekvenču diapazons būs norādīts uz skaļruņa, jo baudāmāka būs klausīšanās pieredze. Taču, ja skaļruņa frekvence ir pārāk augsta vai zema, nebūs iespējams pilnvērtīgi sadzirdēt no tā nākošo skaņu. Reizēm no skaļruņa var būt dzirdama dūkoņa, statiska skaņa vai atbalss. Ja ir problēmas ar skaļruņa frekvences diapazonu, vislabāk ierīces pārbaudi uzticēt sertificētam remonta servisa meistaram.
Ja skaļrunī dzirdama graboša skaņa, tad, visticamāk, kāda detaļa neatrodas savā vietā. Iespējams, tas ir rūpniecisks defekts vai arī mehāniski izraisīts bojājums, piemēram, skaļrunis ir piedzīvojis kritienu. Arī šajā gadījumā vislabāk ir vērsties pēc profesionālas palīdzības remonta darbnīcā.
Neļauj tehniskām ķibelēm ietekmēt tavu mūzikas klausīšanās pieredzi – ja portatīvais skaļrunis regulāri pārtrauc savienojumu, kropļo skaņu vai ir zaudējis jaudu, vērsies autorizētā remonta servisā, kur profesionāli meistari veiks nepieciešamās pārbaudes un salabos ierīci, izmantojot sertificētas ražotāja detaļas. Bojātu iekārtu vari nest uz TSC servisa centriem, nosūtīt ar kurjera starpniecību vai nodot caur pakomātu.